KoosOleng

2022. aasta augustis toimus Tasaarengu KoosOleng, mis oli Paide Arvamusfestival kõrval toimuv täiendav ja iseseisev kogukonnaalaga. Ühendasime inimesi, kes lisaks julgete arvamuste avaldamisele on valmis ka vastavateks tegudeks. Olgu selleks siis transformatiivsed algatused majandusüsteemides, toidujagamises, säästlikus ehituses või keskkonnakaitses. Alalt leidis nii aktiviste, akadeemikuid, elurikkust kui ka eriarvamusi. Lisaks sai aga lihtsalt olla ja laagerduda. Märksõnad – lokaalsus, kogukond, tasaareng/degrowth, keskkonnaõiglus, vabadus ja vastutus, rahumeelne kodanikuallumatus.

Programmist käisid läbi näidis-seminar tasaarengu ainekursuselt (Maris Pedaja, Maiko Mathiesen, Madis Vasser), Kopli 93 kogukonna õppetunnid (Karin Kruup), kuidas blokkida õlitehast (FFF ja ERL),
Lihaaktsiis (Maiko Mathiesen), Ökofeminism (Lilian Pungas), Rüütli 32 lugu (Rainer Eidemiller), Taskuhäälingu Rohepöörane avalik salvestus (Madis Vasser & Mart Valner), kalakasvanduste keskkonnamõju (Farištamo Eller) ning Vägivallatu vastupanu Tolstoi näitel (Rainer Eidemiller).

Pilte üritusest leiab galeriist (pildistas Maris Pedaja).